Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach XII edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców, nagrodę za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała dr inż. Marta Pacia. Pani doktor Pacia, jako członek grupy badawczej spektroskopii ramanowskiej w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leku (JCET) realizuje własny projekt badawczy pt. Badanie procesu zapalnego komórek śródbłonka in situ w izolowanych funkcjonalnych naczyniach krwionośnych z wykorzystaniem obrazowania ramanowskiego, mikroskopii sił atomowych i cytometrii obrazowej” (SONATINA, NCN).

Wybitny młody naukowiec to taki, który nie przekroczył 35. roku życia, może pochwalić się imponującym dorobkiem naukowy, wysokim poziomem prowadzonych badań oraz ma na koncie nagrody naukowe, czy też bierze lub brał udział w projektach międzynarodowych.

Stypendia są przyznawane na podstawie złożonych wniosków, w drodze konkursu. W tym roku złożono 1129 wniosków. Stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przyznano 181 wybitnym młodym naukowcom. Laureaci będą otrzymywać je przez okres do 3 lat. Młodzi naukowcy sami decydują o tym, na co przeznaczą stypendium.

Młoda, zdolna wręcz wybitna, czyli … dr inż. Marta Pacia
Tagi:                    
facebook JCET