Szczegółowy plan Małopolskiej Nocy Naukowców w JCET

 

REZERWACJA  miejsc na wydarzenie rusza już 19 września 2018 r. o godzinie 9:00!

POZYCJE: 77-81

LOKALIZACJA

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET)
ul. Bobrzyńskiego 14, Kraków
Budynek A Jagiellońskiego Centrum Innowacji (JCI), II piętro

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem tego co przygotował zespół JCET na tę wyjątkową noc. Na pewno każdy Młody Naukowiec znajdzie coś dla siebie. Kto wie, może to będzie pierwszy krok ku rozwojowi w pasjonującym świecie Life Science.

AKTYWNOŚĆ 1 >> Dlaczego krew krzepnie?

  • demonstracja procesu krzepnięcia krwi oraz działania leków przeciwzakrzepowych
  • do wyboru 4 pokazy w godzinach 17.00-20.45

Godzina

Demonstracje/Pokazy

Grupa wiekowa

Limit osób

Pokaz 1 17.00-17.45 „Dlaczego krew krzepnie?” – demonstracja procesu krzepnięcia krwi oraz działania leków przeciwzakrzepowych

12-15 lat

8 osób

Pokaz 2 18.00-18.45 „Dlaczego krew krzepnie?” – demonstracja procesu krzepnięcia krwi oraz działania leków przeciwzakrzepowych

12-15 lat

8 osób

Pokaz 3 19.00-19.45 „Dlaczego krew krzepnie?” – demonstracja procesu krzepnięcia krwi oraz działania leków przeciwzakrzepowych

12-15 lat

8 osób

Pokaz 4 20.00-20.45 „Dlaczego krew krzepnie?” – demonstracja procesu krzepnięcia krwi oraz działania leków przeciwzakrzepowych

12-15 lat

8 osób

(więcej…)

Młoda, zdolna wręcz wybitna, czyli … dr inż. Marta Pacia

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach XII edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców, nagrodę za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała dr inż. Marta Pacia. Pani doktor Pacia, jako członek grupy badawczej spektroskopii ramanowskiej w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leku (JCET) realizuje własny projekt badawczy pt. Badanie procesu zapalnego komórek śródbłonka in situ w izolowanych funkcjonalnych naczyniach krwionośnych z wykorzystaniem obrazowania ramanowskiego, mikroskopii sił atomowych i cytometrii obrazowej” (SONATINA, NCN).

Wybitny młody naukowiec to taki, który nie przekroczył 35. roku życia, może pochwalić się imponującym dorobkiem naukowy, wysokim poziomem prowadzonych badań oraz ma na koncie nagrody naukowe, czy też bierze lub brał udział w projektach międzynarodowych.

Stypendia są przyznawane na podstawie złożonych wniosków, w drodze konkursu. W tym roku złożono 1129 wniosków. Stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przyznano 181 wybitnym młodym naukowcom. Laureaci będą otrzymywać je przez okres do 3 lat. Młodzi naukowcy sami decydują o tym, na co przeznaczą stypendium.

Rozstrzygnięcie Konkursu na Projekty Badawcze Młodych Naukowców i Doktorantów realizowanych w JCET

Z przyjemnością informujemy, że Komisja ds. rozwoju młodych naukowców  w ramach Konkursu na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Doktorantów finansowane w oparciu o środki z dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przyznała pozytywna ocenę złożonym wnioskom projektowym i zakwalifikowała je do realizacji.

Podczas ogłaszania konkursu planowano dopuścić do realizacji 3 najlepsze projekty. Jednak w związku z tym, że wszystkie 4 złożone wnioski są na wysokim poziomie merytorycznym, Komisja zdecydowała o dopuszczeniu wszystkich 4 do etapu realizacji.

Podczas oceny wniosków Komisja uwzględniała następujące czynniki:

  1. Dorobek naukowy wnioskodawcy,
  2. Wartość naukową projektu – w tym szczególnie oryginalność projektu tzn. czy zakres projektu nie pokrywa się z żadnym złożonym innym wnioskiem projektowym (np. NCN itp.),
  3. Projekt budżetu.

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria Komisja ogłasza ranking zwycięzców konkursu:

1. dr Marek Grosicki – przyznany budżet 9000 PLN
2. Agnieszka Kij – przyznany budżet 8000 PLN
3 i4 (ex aequo) – dr Kamil Kuś oraz Joanna Suraj – budżet po 7269,50 PLN

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Szkolenie w JCET – Optimizing Precision Drug Therapy for each Individual Patient

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET, UJ) oraz Wydział Farmaceutyczny UJ CM w Krakowie zapraszają do udziału w szkoleniu z zakresu farmakokinetyki klinicznej ‘Optimizing Precision Drug Therapy for each Individual Patient’.

Szkolenie przeprowadzą dr Roger Jelliffe z University of Southern California (Los Angeles, USA) oraz
dr Gellert Karvaly z Semmelweis University Hospital (Budapest, HU). Prof. Jelliffe jest nestorem i jednym
z najważniejszych twórców farmakokinetyki klinicznej.

  • Termin szkolenia: 12 października 2018 r., godz. 8:30 – 16:30
  • Lokalizacja: Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET), ul. Bobrzyńskiego 14, Kraków

Uczestnicy będą mieli okazję do zainstalowania na swoich laptopach programu Bestdose i praktycznego zapoznania się z jego użytkowaniem w trakcie warsztatów.

UWAGA! Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O udziale w szkoleniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Rejestracja jest możliwa wyłącznie za pomocą ARKUSZA REJESTRACYJNEGO

VIII SEMINARIUM JCET – fotorelacja

W dniach 5-7 września 2018 roku odbyło się VIII Seminarium JCET, stanowiące jednocześnie już 26th KRAKÓW CONFERENCE ON ENDOTHELIUM. Była to niepowtarzalna okazja by w kameralnych okolicznościach omówić wyniki badań prowadzonych w Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków (JCET) oraz w kilku jednostkach naukowych z całej Polski.

Zaproszenie na konferencję w Małym Cichym – Polana Zgorzelisko przyjęli m. in. naukowcy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, Wydziału Chemii oraz Instytutu Fizyki im. M. Smoluchowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział. Już dziś zapraszamy na kolejną konferencję współorganizowaną przez Fundację JMRC oraz JCET.

(więcej…)

facebook JCET